Mikrostrategia Wzrost zapasów o ponad 200% od czasu pierwszego zakupu Bitcoinów

Od czasu pierwszego zakupu Bitcoinów akcje MicroStrategy wzrosły o ponad 200%.

Akcje MSTR, prowadzone przez dyrektora generalnego Michaela Saylora, zamykają się po 400 USD za akcję.

MicroStrategy zakupiła Bitcoin o wartości ponad 1,3 mld dolarów za swoje rezerwy skarbowe.
promo

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do naszej Grupy Telegram i uzyskaj sygnały transakcyjne, darmowy kurs transakcyjny oraz codzienną komunikację z fanami crypto!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Jedna z najbardziej agresywnych inwestycji w Crypto Bank w ciągu ostatniego roku pochodzi z MicroStrategy, firmy wywiadowczej NASDAQ.

Firma MicroStrategy, kierowana przez Michaela Saylora, dyrektora generalnego i mega byka Bitcoin, zakupiła BTC za ponad 1,3 mld USD.

Ta kwota 1,3 miliarda dolarów nie obejmuje setek milionów dolarów w BTC, które Saylor posiada osobiście.

Od czasu pierwszego zakupu Bitcoinu przez MicroStrategy nie tylko zarobił on 1 miliard dolarów niezrealizowanych zysków, ale także jego akcje wzrosły o ponad 200 procent w ciągu pięciu miesięcy.

MicroStrategy wchodzi na arenę Bitcoinów

Saylor był początkowo sceptyczny wobec Bitcoina, ale kiedy zmienił zdanie, sprawy potoczyły się szybko. Dużym katalizatorem zmiany Saylora była trwająca inflacja, przed którą stoi amerykański dolar.

Tylko w 2020 roku Stany Zjednoczone wydrukowały około 35 procent wszystkich dolarów, jakie kiedykolwiek powstały, co jest zdumiewające i przerażające dla każdego, kto przechowuje większość swojego bogactwa w dolarach. Przy ciągłej niepewności ekonomicznej spowodowanej globalną pandemią i wzrostem inflacji, Saylor zdecydował, że bezpieczniej będzie przeliczyć część rezerw skarbowych MicroStrategy na Bitcoin.

BTC Investor Influx

Od czasu tej pierwszej transakcji, Saylor stał się jednym z najwybitniejszych zwolenników Bitcoin w branży. Powiedział nawet, że uważa, iż Bitcoin pewnego dnia wyprzedzi rynek złota, Tweetując out;

„To niebezpieczne myśleć, że złoto i Bitcoin to podobne i uzupełniające się inwestycje. Kiedy Bitcoin Dragon wyjdzie ze swojej kryjówki, pierwszą rzeczą, którą zje, jest Królestwo Złota.“

Do tej pory MicroStrategy zakupiła Bitcoin za ponad 1 miliard dolarów po różnych cenach za pomocą różnych metod zbierania funduszy. W ostatnim zakupie MicroStrategy zebrała 650 milionów dolarów w ofercie długów i wykorzystała te pieniądze na zakup większej ilości BTC na swoje rezerwy skarbowe.

Patrząc na wykresy

Patrząc na wykres cenowy MicroStrategy (MSTR) z roku na rok, widzimy stosunkowo płaską linię przez cały rok, ponieważ cena zawisła wokół zakresu 150$.

Począwszy od listopada, kiedy Saylor po raz pierwszy zaczął kupować Bitcoin dla MicroStrategy, cena akcji zaczęła rosnąć. Pod koniec listopada cena akcji wzrosła do ponad 340 dolarów, a następnie spadła do 280 dolarów. Spadek ceny nie trwał jednak długo, ponieważ MSTR szybko wrócił do normy i teraz jest już tylko o dolary od złamania 400 dolarów.